Mbremjen e djeshme, si pasoje e rreshjeve te shumta te shiut eshte permbytur banesa e qytetares Yllka Kaziut. Banesa ndodhet ne zonen pas Universitetit “Eqerem Cabej” te qytetit te Gjirokastres.

Si pasoje e intesitetit te larte te rreshjeve, banesa eshte ”pushtuar” nga rreth 10 cm uje.

Pas ndihmes se kerkuar nga qytetarja ne fjale, ne vend ngjarje kane shkuar forcat e policise te Komisariatit Gjirokaster, si dhe ato te zjarrefikesve. Nderkohe qe kerkoheshin edhe forcat e Emergjencave Civile, ku sipas qytetares Kaziu, nuk jane dukur fare prane shtepise se saj.

Ngelet per t’u se si do te vazhdoje historia e qytetares qe e ka zene halli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu