Kapet gjirokastriti me 107 kg hashash ne Janine teksa ishte duke e transportuar me nje automjet.

Burime nga mediat greke ne Janine, konfirmojne se kane qene punonjesit e Sektorit Antinarkotik dhe Antitrafik te Policise se Janines ata qe kapen ne flagrance Vangjel Bashari me banim ne Gjirokaster.

Kanabisi eshte kapur ne brendesi te automjetit tip Alfa Romeo me targa greke qe qarkullonte ne aksin Kallpaq-Janine. Sasia e kanabisit ishte ndare ne 91 pako te mbeshtjella me leter ngjitese ngjyre kafeme peshe totale 107 kg.
Gjirokastritit i’u sekuestrua ne cilesine e proves materiale kanabisi, 180 euro qe mbante ne xhep, si dhe dy telefona celulare.

Materialet i kaluan Prokurorise se Janines per veprime te metejshme dhe ndaj te riut gjirokastrit, rendon vepra penale e trafikut te lendeve narkotike.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu