Policia greke ka gjobitur me 300 euro 12 emigrante shqiptar te cilet donin te ktheheshin ne Shqiperi. Shqiptaret ishin nisur nga Mykonos për ne atdhe ne këto dite izolimi. Policia greke nxorri si argumet, se shqiptaret nuk kishin arsye urgjente për te levizur. Po ashtu ata nuk u lejuan të vijonin me tej edhe pas gjobes. Autobusi qe ata udhëtonin shkoi bosh deri ne Igumenice. Kujtojme se dhe ne doganat shqiptare emigrantet po përballen me nje situate të veshtire. Per t’u kthyer prane familjes ata duhet te qendrojne 14 dite te izoluar ne hotel me shpenzimet e tyre.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu