Nuk eshte Kabuli, as Bagdadi, por eshte Gjirokastra, bile ne qender te lagjes ”18 shtatori”, m’u pas restorant ”Arres”. Ky grumbull plehrash ku nuk mungojne as gomat e makinave,  ka mese dy muaj qe ”lulezojne” duke aromatizuar dhe mikrobuar gjithe banoret e pallateve aty prane.

E vecanta e gjithe kesaj ‘historie aromatike’, eshte se mbeturinat jane grumbulluar dhe hedhur nga vete punonjesit e Ndermarrjes se Pastrim Gjelberimit Bashkia Gjirokaster.

Banoret jane lodhur duke u ankuar tek punonjesit qe edhe i grumbulluan, bile edhe tek pergjegjesi i ndermarrjes ne fjale, por pergjigja e tyre ka qene e njejte nga te gjithe dhe per te gjithe: ”N’a lini rehat, mos na cani koken, ikni ankohuni ku te doni” e thene bile edhe ne menyre mosperfillese deri dhe perbuzese.

Dikush duhet t’u thote punonjesve te Ndermarrjes se Pastrim Gjelberimit, pergjegjesit, drejtorit dhe kryetarit te Bashkise, se banoret e pallateve aty prane jane taksapagues te rregullt ne financat e Bashkise Gjirokaster dhe nuk u’a kane per borxh as kryebashkiakut Golemi dhe as zyrtareve poshte tij, as pergjegjesit dhe as punonjesve qe verdallosen kot neper qytet dhe ne klube, ndaj kryeni detyren qe u takon dhe justifikoni rrogat qe mbushni xhepat tuaja.

Sot vetem fotot dhe shkrimin, neser do kemi kronike te plote me filmime dhe intervista nga banoret e ”parajses” ne fjale.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu