Mbledhja e sotme e Keshillit Bashkiak te Gjirokastres i dale nga zgjedhjet ilegjitime te 30 qershorit, ka sherbyer edhe per zgjedhjen e sekretares se ketij organi legjislativ.

Eva Yzo me profesion mesuese e cila prej vitesh punon ne Zyren Arsimore Gjirokaster, ka marre postin e sekretares se Keshillit Bashkiak pas nje votimi mes keshilltareve te PS dhe keshilltareve qe perfaqesojne partite satelite te Rilindjes se Edi Rames.

Eva Yzo zevendeson ne kete post, Spartak Drasen pas doreheqjes qe paraqiti ky i fundit disa kohe me pare.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu