Dita e hënë parashikohet të jetë edhe dita kulmore e reshjeve të shiut dhe shtrëngatave.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita do të karakterizohet nga mot i paqëndrueshëm. Reshje shiu hera herës në formën e shtrëngatave me rrufe.

Dëbora do të jetë prezente në pjesën veriore dhe verilindore.

Rrymat e ngrohta jugore do të sjellim temperatura në vlera pozitive thuajse në të gjithë vendin.

Image

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu