Policia e Shtetit ka publikuar sot propozimet kryesore për ndryshime të Kodit Rrugor me masa shumë rënda, që synojnë të rritin sigurinë rrugore.

Policia kërkon trefishimin e gjobave sidomos për ata që përdorin celularin në timon.

Pretendohet se me marrjen e ketyre masave dhe vendosjen e gjobave te disiplinohen shoferet ne rruge dhe te ulet numri i aksidenteve.

Lista si më poshtë e publikuar nga Policia e Shtetit:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu