LSI po organizon fuqishem bazen e vet ne jug te vendit ne vigjilje te zgjedhjeve te 25 prillit.

Kreu i LSI Monika Kryemadhi, ka marre pjese ne procesin zgjedhor te strukturave drejtuese ne Tepelene.

Zonja Kryemadhi ka qene e shoqeruar nga ish deputeti i LSI per Qarkun e Gjirokastres Vangjel Tavo.

Zoti Tavo dhe kreu i LSI Kryemadhi, kane shtruar per anetaret e pranishem ne procesin zgjedhor ne Tepelene, situaten e rende ku ndodhet vendi si pasoje e keqeverisjes dhe ku kthimin ne normalitet e ka marre persiper opozita e bashkuar.

Anetaresia e Tepelenes ka zgjedhur me pas organet drejtuese te LSI.

Kryetar i kesaj dege eshte zgjedhur Erald Alika, nje djale energjik dhe me influence te gjere tek rinia tepelenase.

Ne fjalen e tij pershendetese pas zgjedhjes si kreu i kesaj dege, zoti Alikaj u shpreh se:

”Qytetareve u eshte sosur durimi me arrogancen e pushtetit dhe po angazhohen per te sjelle nje qeverisje qe kujdeset dhe ofron mundesi punesimi me dinjitet per Tepelenen.

LSI do te marre nje rezultat spektakolar ne Tepelene dhe kjo ndihet tek çdo qytetar, qe mendon ndryshe nga rregjimi kleptokrat.” – ka perfunduar fjalen e tij kreu i ri i LSI ne Tepelene Erald Alika.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëmNuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu