Kryetari i Bashkise Gjirokaster Flamur Golemi, ka pritur ne nje takim te vecante, kreun e prezences se OSBE ne Shqiperi Vicenzo Del Monaco.

Ky i fundit ndodhej nje dite me pare në Gjirokastër në kuadër të një turi takimesh me drejtues të qeverisjes vendore në jug të vendit. Kryebashkiaku i Gjirokastres Golemi shprehet se ne takimin me Del Monaco, eshte diskutuar për çështje të ndryshme që lidhen me pushtetin lokal, transparencën, demokratizimin dhe avancimin e proceseve të rëndësishme që ndikojnë në aspiratën tonë të përbashkët për integrim në BE.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu