Nje grup deputetesh francez vizituan sot ne mbremje qytetin e gurte te Gjirokastres.

Grupi i deputeteve ne fjale eshte pjese e ”Grupit të Miqesise shqiptaro-franceze”.

Ata vizituan edhe qytetin e Gjirokastrës ne kuadrin e vizites zyrtare qe po kryejne ne disa qytete te Shqiperise.

Te shoqeruar nga Kryetari i Bashkise Flamur Golemi, deputetet franceze u ndalen ne zonen qe njihet si ”Pazari i Vjetër” , si dhe ne disa pika të tjera te qytetit, ku spikat vizita ne Gjimnazin ”Asim Zeneli”, pasi drejtori i pare i ketij institucioni arsimor ka qene nje francez.

Delegacioni drejtohet nga NenKryetari i Parlamentit Francez.

Jugulajm.net ka mundur te siguroje foto ekskluzive nga vizita e deputeteve franceze.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu