Nje prej institucioneve me te urryera nga qytetaret e Gjirokastres sic eshte Kadastra, pretendohet se ka shperndare ndihma diten e sotme. Ne fakt ka qene kontribut i nje biznesmeni te njohur gjirokastrit i cili plotesoi deshiren e klloun-kreut te Kadastres pas lutjeve te shumta te ketij te fundit ndaj tij, per t’i dhene disa pako me miell e fasule pasi jane edhe asortimentet qe pelqen me shume.

Pervecse konsiderohet si drejtuesi me bilancin me negativ te ankesave te qytetareve, socialistet mes tyre i kane vene edhe nofken si “klloun” jo vetem per nga pamja prej nje gaztori antipatik cirku. Meritat qe pretendon se i ka marre duke shperndare pakot e tjetrit, nuk kaperdihen nga njerezit e thjeshte kllounin “socialdemokrat”.

Por nese do te shperndaje ndihma nga te tjeret, mire eshte qe kllouni i Kadastres mos krijoje rrethin harkor pa mbajtur distance 2 metra nga personi i afert. Besoj se do t’i vlejne dhe keshillat e doktor Piperos per respektimin e distancimit social ku vlen edhe per kllounet e kesaj prerjeje.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu