Edi Rama edhe ditën e sotme ka vazhduar avazin e vjeter, duke e hedhur gjetkë fajin që Shqipëria nuk mori hapjen e negociatave.

Pas kërkesës së kreut të opozitës Lulzim Basha që Shqipëria të shkojë në zgjedhje të parakohshme dhe të ketë një qeveri të re të integrimit në BE, Rama po tenton të fshihet pas deklaratave të ndërkombëtarëve, të cilët shprehen se Shqipëria meritonte të merrte një vendim pozitiv.

Përtej faktit se këto deklarata janë bërë para se BE-ja të merrte vendimin e shtyrjes së hapjes së negociatave, qytetarët i kërkojnë Ramës që të mbajë përgjegjësi dhe të japë dorëheqjen. Per me teper ndiqni komentet e qytetareve ne fotot e meposhtme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu