Nëse do të kuptosh se nga do të shkojë vota e shqiptarëve të dielën, mjafton të shohësh ku shkojnë sytë e shqiptarëve.

Kryeministri Edi Rama dhe kandidati për kryeministër, Lulzim Basha ishin të ftuar në dy programe televizive në ‘prime time’ në dy studio të ndryshme, ku diferenca mes ndjekësve ishte spektakolare.

Basha kishte tre herë më shumë ndjekës live në FB gjatë programit ‘Open’ sesa Rama në emisionin ‘Opinion’.

Ndërkohë dallimi mes Bashës dhe Ramës ka qenë i qartë edhe në pritjet që iu janë rezervuar në çdo qytet.

Basha është pritur kudo në mënyrë masive dhe entuziaste, kurse kryeministri Rama ka rreshtuar kryesisht ato pak ndjekës nga administrata.

Shifrat e mbrëmjes së të enjtes flasin vetë. Shihni më poshtë krahasimin:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu