Fluks te ardhurish në pikën kufitare të Kakavijës në Gjirokastër. Raportohet se emigrantët shqiptarë që jetojnë dhe punojnë në Greqi kanë mbërritur per te festuar pranë familjeve të tyre.

Gjatë 24 orëve të fundit në piken kufitare te Kakavijes kanë hyrë 6989 shtetas, ndërsa kanë dalë 4108 të tjerë.

Autoritetet doganore kanë marrë masa shtesë që gjithçka të shkojë e qetë dhe pa vonesa për udhëtarët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu