Për gràbitjen që ndodhi në Memaliaj ka folur 87-vjeçari, Hiqmet Ramadani. Ai është shprehur se është dhunùar dhe kërcènuar nga autórët.

“Po kundèrshtoja, më qèllùan disa herë tek brinjët. Shkova tek djali që kam pak më larg dhe njoftuam polícinë. Gruas i mbýllën gojën me ngjitës, mendova se ishte nipi. E qëllova njërin nga ata, filloi të më qëllónte. Hapën valizhen edhe morën lekët. Më thanë mos vepro dhe do të vràsim. Më dhanë dy shkèlma, më kanë gjùajtur dhe në nofull. Dorën ma kanë nxírë.Ishin dy persona”, është shprehur ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu