Ish deputeti i LSI per Qarkun e Gjirokastres Vangjel Tavo, ka nxjerr proven e pakundershtueshme te transferimit te gjendjes se tij civile drejt kryeqytetit.

Prova e skandalit eshte emetuar mbasditen e sotme ne statusin e nxjerre ne FCB nga zoti Tavo dhe ku vete ish deputeti komenton kete ceshtje.

Ja prova e skandalit të madh e të paprecedent të sektit të rilindjes e çrregjistrimit të banorëve nga paniku i humbjes së kësaj qeverie më 25 prill. Prova për Ministrinë e Brendshme, deputetët kukulla pa përvojë, dhe për transparencë për median dhe opinionin publikshkruan Tavo.

Nje dite me pare ish deputeti i LSI, denoncoi kete skandal i cili mori permasa neper mediat e pakapura nga Edi Rama dhe Rilindja.

Ky denoncim u pasua nga nje koment i nje prej deputeteve te Rilindjes ne Gjirokaster si i pavertete dhe qe sipas kesaj pseudopolitikaneje, Tavo eshte nen panik. Mirepo prova e sotme e ish deputetit Tavo me certifikaten e nxjerre me vendbanim ne Njesine Administrative Nr 10 ne Tirane, deshmon qarte se masat qe ka ndermarre Rilindja per transferimin e votuesve kundershtare te saj ne zona te ndryshme te vendit, eshte deshmi e qarte e fillimit te procesit manipulativ te verdiktit te zgjedhesve.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu