Kryeministri Edi Rama u ka bërë thirrje të gjithë njerëzve që dhurojnë para dhe jo ushqime e rroba.

Megjithatë situata në Durrës duket ndryshe.

EuroNews në gjermanisht raporton se rrobat, ushqimet dhe batanijet janë të pakëta në Durrës pas tërmetit shkatërrimtar.

 

“Oh, është keq,” thotë Fadima.

 

“Unë dhe familja ime me katër persona e kaluam natën te ai kopshti i vogël atje. U mblodhëm rreth zjarrit për t’u mbrojtur nga i ftohti. Një nga forcat e shërbimit më dha këtë batanije- sa njeri i mirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu