Nga Dritan Kaba

Po sjell kete status te Ervinit, te nje profesionisti te klasit te pare. Nje intelektuali qe eshte gjithe kohes ne mbrojtje te interesave te fermereve dhe blegtoreve. Nje qytetar, qe lufton per te tjeret dhe te drejtat e tyre. Nje shembull per çdo njerin nga ne!
Disa individe qe paguhen me taksat e tij dhe te fermereve e blegtoreve qe ai mbron, e kane kercenuar te terhiqet nga lufta e tij. Nuk arriten ta blejne ashtu si di te veproje Rilindja as me tendera as me financime, tani po e kercenojne. Eshte vene ne livizje task forca prokurorie, AKU e çdo mekanizem qe kontrollon ky shtet-bande. Thirren ne Prokurori fermeret qe protestuan per te drejtat e tyre, se na paskan shkelur rregullat e vendosura te Plandemise!
Beteja e tij me kete pushtet mafioz eshte reale dhe principiale. Ai nuk rresht se luftuari, pikerisht per ate qe realisht bashke me biznesin e vogel jane shtylla kurrizore e nje Kombi!
Jam per krah me ty Ervin!

Nga Ervin Resuli

Nuk ndjehem i lodhur !
Nuk ndjehem i dyzuar !
Përkundrazi jam i frymëzuar prej jush !

Një pushtet i kalbur i cili kërkon të bëj pazare me djersen e #Fermerve apo të trysnojë me stilin e tij më të shëmtuar do të thotë që i ka ardhur fundi !

Po po të kërcënosh dhe thërrasësh fermerët në prokurori vërtet je në grahmat e fundit !

Ma besoni , të parët e mi kanë parë më keq !

Të dashur miq të #FCB dhe Real , kolegë, punonjës administrate, #Blektor ,#Fermer,
Gazetare/ë ju falenderojë për informacionin pa fund që dergoni dhe shkëmbeni në telefonin tim !

Ju falenderojë për besimin , i cili nuk ka për tu shpërdoruar asnjë ditë !

Ky është një shërbim që i bëni/bëjmë Shqipërisë, të thuash të vertetën ndricon mëndjen ,kujdesemi për fëmijët tanë që Shqipëria një ditë të jet edhe për ta !

#Fermerët/#Blektorët jan pasuria e kombit, unë për ta s’do rresht sepse jam njëri prej tyre.

KETU ME KENI KETU JAM !

#mefermeret #meblektoret #alert #MBZHR #aku #azhbr

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu