Një mjek ka rënë në pranga para pak minutash.

Raportohet se ai është arrestuar nën akuzën për korrupsion

Raportohet se mjeku Fitim Marku, punon te skaneri i spitalit te traumes ne Tirane dhe është kapur duke marrë të paktën 200 euro ryshfet nga një i infiltruar.

Dyshohet se edhe një mjek tjetër është i përfshirë në një skemë korruptive.

Në këto momente po vijon operacioni i policisë, i cili është zhvilluar paralelisht me operacionin në Universitetin Bujqësor të Tiranës, ku raportohet se janë arrestuar tre punonjës për korrupsion.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu