Nderron jete nga Covid-19 nje 59 vjecar nga Tepelena.

Para 1 ore nderroi jete ne Spitalin Infektiv ne kryeqytet Reiz Kërmaj nga fshati Progonat i Tepelenes.

Personi i infektuar me Covid-19 ishte derguar me urgjence ne kryeqytet 4 dite me pare, pasi kishte shfaqur shenja te dukshme te virusit si marrje fryme dhe temperature te larte.

Ky eshte rasti i dyte i vdekjes ne 24 oret e fundit ne Tepelene si pasoje e Covod 19.

Nderkaq para pak jane konfirmuar edhe 2 raste te reja me Covid-19 ne Tepelene.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu