Eshte emeruar drejtori sportiv i klubit ”AF Luftetari” ne Gjirokaster.

Behet fjale per Endri Nelaj, njeherazi dhe pergjegjes i sporteve prane bashkise.

Nelaj vjen ne kete post pas nje karriere disa vjecare ne fushen e sportit.

Per vite me radhe ai ka ushtruar funksionin si arbiter futbolli.

I apasionuar pas sportit dhe me nje kontribut disa vjecar ai merr drejtimin e klubit gjirokastrit per te ringritur emrin e Luftetarit.

Kjo detyre qe i eshte besuar Nelaj, eshte nje pergjegjesi e madhe por me vullnetin e tij dhe pergatitjen profesionale, pritshmerite per kete sezon jane te larta.

Sic dihet pas disfates qe ky ekip pesoi me renien nga kategoria, nisi formatimi duke afruar prane ekipit emra te njohur.

Kujtojmë se diten e neserme bluzinjte e Gjirokastres do te perballen me ekipin e Permetit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu