Nga Dritan Kaba

Iku nga fiqiri! Kush eshte ky qe kercenon njerezit me denime aspak te ligjshme deri kriminale!
Para se te japesh denime si nje satrap idiot dhe kriminel, para se t’i ndash shqiptaret ne tradhetare dhe armiq, çohu shko ne zyre dhe jepi ndihme, ate qe ua garanton ligji dhe Kushtetuta!
Shpall gjendjen e jashtezakonshme dhe mos rri si nje i semure mendor duke vjellur gjithe marazin tend mbi shqiptaret e pamundur, te varfer dhe pa buke ne shtepi!
Mjaft me keto videoselfie te papergjegjshme, arrogante dhe prej nje njeriu te papergjegjshem!
Garanto pagen ne masen 80%!
Garanto pagesat e studenteve!
Garanto pagesat e energjise per pensionistet dhe ata qe jane te papune ose ne asistence!
Garanto kredite e shqiptareve qe nuk po dine ku te çojne stresin dhe pamundesine e tyre!
Garanto subvencionimin per fermeret dhe blegtoret se nuk po ju ndalojne lotet nga humbja e nje viti sakrifice dhe pune! Garantoji se po e hedhin djersen e tyre ne kanal!
Garanto shtyrjen e pageses se taksave per bizneset!
Hiq taksat lokale per bizneset qe kane mbyllur aktivitetin.
Nese ti si ne çdo vend tjeter, qe mendon per shtetasit e vet, i ploteson keto detyrime atehere edhe shqiptaret do te ndihem me te sigurte ne shtepite e tyre!
Vetem ne kete menyre ata do jene me pak te stresuar dhe do e ndjejne veten me mire para femijeve te tyre! Hiqi stresin e ekzistences! Jepi omptimizem se kjo eshte detyra e nje kryeministri te pergjegjshem!
Mjaft i stresove shqiptaret me keto epitete dhe kercenime!
Me pak se 1% jane te lumtur me ty! Ata qe ti i jep para dhe ne keto kohe krize.
Mjaft se po qajne femijet nga stresi i prinderve qe nuk kane me se t’i ushqejne!
Perdor taksat e tyre per t’i sherbyer jo per te mbushur llogarite e oligarkeve me miliona.
Mjaft bere eksperimente ne kurriz te tyre zoteria me pak se 1%!
Mjaft, i re serinave te makinave te policise se po tmerron edhe femijet ne bark te nenes!
Mjaft!

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu