Një tërmet i fuqishëm ka shkundur vendin tonë ne oret e para te mengjesit dhe pikerisht ne oren 03:54.

Tërmeti ishte i magnitudës 6.3 dhe kishte epiqendrën në Detin Adriatik, 40 km larg kryeqytetit dhe 10 km në veri të Durrësit. Termeti eshte ndjere shume ne Durres, Tirane dhe Fier. Me pas ka pasur edhe disa lekundje te tjera me magnitude me te vogel

Në qytetin e Durrësit ka dëme të shumta dhe fatkeqesisht edhe humbje jete njerezish. Dyshohet per disa viktima dhe qindra te plagosur. ZOTI QOFTE ME NE.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu