Gjirokastra po shnderrohet me shpejtesi ne nje vater serioze te COVID-19.

Pese raste te reja jane shenuar sot me kete virus ne qytetin e Gjirokastres duke e shnderruar situaten ne problematike. Kontaktet qe ka pasur pedagogia e Universitetit “Eqrem Cabej” e konstatuar tre dite me pare, kane rezultuan pozitive. Ketu hyjne dy femijet e saj, nipi dhe bashkeshorti. Pjese e kontakteve ka qene edhe nje kolegia e saj e cila mesa duket ka rezultuar pozitive pas pergjigjeve te ardhura nga kryeqyteti sot.

Rrjedhimisht mund te thuhet se Gjirokastra sot po perjeton valen me te forte te prekjes me kete virus te rrezikshem. Sipas informacioneve te Jugulajm.net te pese personat e prekur me Covid-19 mengjesin e sotem, nuk paraqesin probleme serioze me shendetin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu