Ish deputeti i LSI-se Petrit Vasili, ne nje postim ne fb ka perkujtuar me nje shkrim te ilustruar me foto, diten e sotme, qe njihet si Dita Europiane e Kujtimit te Viktimave te Diktaturave.

Vasili ka risjelle ne kujtesen e shqiptareve tre foto, ku tregohet fundi tragjik i tre diktatoreve sic ishin Duce, Caushesku dhe Gadafi.

Ja postimi i plote i Vasilit:

Sot ne Diten Europiane e Kujtimit te Viktimave te nazizmit e stalinizmit ne menyre te pashmangshme na vijne ne mend edhe diktatoret.

Diktatoret ne cdo kohe kane pasur te njejtin fund te tmerrshem. Ata kane paguar deri ne nje mizorite, dhimbjet e thella dhe hidherimin e madh qe u kane shkaktuar qytetareve.

Qofte shekulli i 20 apo i 21 ndeshkimi per diktatoret nuk ka ndryshuar dhe nuk ndryshon…!

P.S. Keto FOTO jane Kujtese per cdo te cmendur te koheve tona qe ka enderr diktaturat. Kujdes…!!

Fotografia e Petrit VasiliFotografia e Petrit VasiliFotografia e Petrit Vasili

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu