Fation Veizaj ka dhënë dorëheqjen si deputet i Partisë Demokratike.

Ai ka njoftuar se ka e ndërmarrë këtë hap pasi PD- sipas tij është e përçarë dhe që prej një viti i gjysëm nuk po ia del dot t’i japë fund kësdaj situate.

Njoftimin për këtë vendim ai e ka ndarë në faqen e tij në Facebook.

Sipas listës së kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 2021, mandati i kalon Gëzim Ademajt.

Ademaj ishte përfaqësues i PDIU në listën e kandidatëve të PD në zgjedhjet e 2021.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu