Pas perdorimit abuziv qe Rama i beri Halim Kosoves, duke u perpjekur te beje “pis” Prof. Dr. Tritan Shehun dhe ish deputetin e Gjirokastres Genc Ruli ne ekranin e nje tv qe bie erë, ka ardhur nje reagim trondites qe hedh drite mbi te verteten e asaj, qe Kosova ne muajt e fundit si minister beri me spitalin e Gjirokastres.

Ish kryebashkiaku i Libohoves, Altin Çomo, ne ate periudhe ka qene kryetar i PD-se per Gjirokastren. Ne nje reagim publik, zoti Çomo akuzon Halim Kosoven per deformim te qellimshem se te vertetes.

Kosova mbetet nje politikan i deshtuar dhe aq me keq nje politikan i perdorur kryekeput nga Rama.

Sulmet e pandershme te tij kunder ish-bashkepuntoreve te tij ne PD tregojne paaftesine reaguese dhe apatike te tij kur kishte funksione politike ne PD. Kur ishte minister i shendetesise zoti Kosova, per interes familjar kerkonte te vendoste me çdo kusht dhe e vendosi drejtor spitali ne Gjirokaster, kusheririn e pare te gruas me qellim realizimin e aferave dhe vjedhjet me te-shprehet ish kryedemokrati i Gjirokastres Çomo.

Pet t’i hapur rruge kusherit te gruas, dergoi audit nga ministria qe ai drejtonte ne Spitalin e Gjirokastres rezultatet e te cilit ishin ZERO.

Drejtori i Spitalit Rajonal te Gjirokastres qe ai permend nje prej drejtuesve me te mire dhe te perkushtuar te atyre viteve, u dorehoq per te mos qene pre e perplasjeve dhe mjeku kusheri i gruas se Kosoves u vendos drejtor deri edhe pas fitores se PS ne 2013, ku e mbajti kete post edhe per dy vitet pasuese nen pushtetin e Rilindjes. Sulmi i nje ish-ministri ndaj nje drejtori spitali ishte kryekeput personal, pasi nuk rezultoi asnje akuze e vertete per te.

Historite e Kosoves jane si perrallat e plakave qe kerkojne te ndihen mes te rejash dhe ne kohe menopauze duan te jene te virgjera.

Doktori ka humbur busullen njesoj si cdo kush qe ka gelltit çorben e gatuar nga duart e Rames keto kohe fushate, por me mire se keshtu ndahet shapi nga sheqeri-shprehet Çomo, duke vazhduar-turp e faqja e zeze doktor, ke cnderuar ata qe te respektuan dhe ke hedhur poshte ata qe te besuan.

Koha do te tregoje-ka perfunduar ish kreu i PD Gjirokaster dhe ish kryebashkiak i Libohoves ne periudhen 2007-2015 Altin Çomo.

I pyetur nga Jugulajm.net nese disponon prova dhe fakte per kete pretendim te tijin, zoti Çomo u shpreh se do kete surpriza te pakendshme per Halim Kosoven te cilat do ta corodisin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu