Ndodhi edhe kjo.

Kaq te “trullosur” jane zyrtaret pergjegjes per shifrat e perditshme te infektimeve me coronavirus ne Ministrine e Shendetesise,  sa Gjirokastren e kane nxjerre dy here me shifra te ndryshme.

Nje here me 29 infektime dhe heren tjeter me 19 te tilla.

Ciladoqofte shifra, perseri konsiderohet e larte per nje qytet me nje popullsi te “tkurrur” vit pas viti.

Gjithsesi, ne 24 oret e fundit jane regjistruar me covid-19:

Gjirokastra 29 ose 19 raste

Saranda 34 raste

Tepelena 22 raste

Permeti 14 raste

Delvina 8 raste

Libohova 5 raste

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu