Shqipëria e ka thyer rekordin, duke e kaluar numrin prej 500 rastesh me koronavirus në vend.

Siç njofton ministria e Shëndetësisë, sot janë numëruar 501 raste me Covid-19.

Rekordin ka thyer edhe Gjirokastra ne 24 oret e fundit, duke regjistruar 30 raste te infektuar me coronavirus.

Nderkohe ne Tepelene ka pasur 4 raste dhe nga 3 raste ne Sarande dhe Delvine.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu