Situata e koroanvirusit në Shqipëri është e rëndë.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se janë 602 raste me koronavirus, një rekord i ri në vend, që prej nisjes së pandemisë.

Per sa i perket rajonit jugor, ne 24 oret e fundit jane regjistruar ”bollek” rastesh ne Gjirokaster plot 47.

Gjithashtu raste me virusin e ”cmendur” ka pasur edhe ne Permet 16 , si dhe ne Sarande 3 raste.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu