Dy raste pozitive me Covid-19 ne shkollat e Gjirokastres.

Burimet nga NJVKSH Gjirokaster konfirmojne se ka dale pozitiv me coronavirus nje mesuese tek shkolla 9-vjecare “Urani Rumbo” dhe nje nxenese ne shkollen private 9-vjecare “Giusepe Grass”, te dyja ne qytetin e Gjirokastres.

Per rrjedhoje jane marre tampone ne te dy shkollat per te gjithe stafin mesimdhenes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu