Sot është shënuar një tjetër rekord me rastet e reja me koronavirusi Covid-19.

Sipas ministrisë së Shëndetësisë, sot janë shënuar 302 raste të reja, ndërsa rekordi i mëparshëm ishte 301 raste.

Gjithashtu behet me dije, se eshte rikthyer numri i larte i te infektuarve ne jug te vendit.

Keshtu gjate 24 oreve te fundit jane regjistruar shifrat si me poshte:

10 raste në Gjirokastër, nga 2 raste në Përmet dhe Tepelenë, si dhe vetem 1 rast ne Memaliaj.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu