Vazhdojnë të jenë të larta shifrat e infektimeve të reja nga koronavirusi në Shqipëri.

Sipas të dhënave, në 24 orët e fundit janë 288 raste të reja.

Ajo qe bie ne sy eshte shifra tej mase e larte ne Gjirokaster me 14 raste infeksioni.

Gjithashtu jane regjistruar edhe 3 raste ne Tepelene dhe 1 rast ne Memaliaj.

Keshtu ne 24 oret e fundit ne Qarkun jugor te Gjirokastres jane regjistruar gjithsej 18 raste me virusin e rrezikshem.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu