Vijojnë prej ditësh shifrat e larta nga koronavirusi në vend.

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 284 raste të reja infektimi, nga 1278 testime të kryera.

Persa i perket rajonit jugor numri i te infektuarve eshte si vijon:

6 në Gjirokastër dhe Përmet

5 ne Sarandë

13 në Vlorë

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu