Një mësuese ndihmëse në shkollen 9 vjecare ”Avni Rustemi” te qytetit te Libohovës me inicialet A. M. ka rezultuar pozitive me Covid-19.

Ajo nuk është paraqitur në punë prej dites së mërkurë.

Behet me dije, se ajo ka udhëtuar me autobuz me mësues të tjerë.

Pikerisht ky fakt ka bere, qe diten e nesërme mësueset që vijnë nga Gjirokastra do t’u bëhet tamponi.

Gjithashtu tamponi do t’i behet edhe nxënësit, me te cilin punonte mesuesja ne fjale, si dhe familjes së tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu