Dita e sotme ka shënuar një tjetër rekord me rastet e reja të koronavirusit.

Sot janë shënuar 295 raste të reja me Covid, një rekord i pashënuar me herët.

E frikshme eshte situata edhe ne jug te vendit, ku Gjirokastres i rikthehen shifrat alarmante.

Keshtu ne 24 oret e fundit jane konstatuar 7 perona te prekur nga coronavirusi ne qytetin e gurte.

Gjithashtu 3 persona jane prekur me virusin ne fjale ne Sarande dhe nga 1 person ne qytetet e Permetit dhe te Mallakastres.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu