Mbyllet edhe nje tjeter kopsht ne qytetin e Gjirokastres.

Kopshti i femijeve “Rreze Drite” ne lagjen “Punëtori” eshte mbyllur per shkak, se stafi mbeshtetes u konstatua me Corona si dhe 2 edukatore.

Ky eshte kopshti i dyte qe mbyllet sot ne Gjirokaster nga ana e Drejtorise se Arsimit ne Gjirokaster per shkak te prekjes me Covid-19.

Ne Gjirokaster sot numerohen 5 kopshte te mbyllura si pasoje e Coronavirus, nderkohe qe i vetmi qe funskionon eshte kopshti ne lagjen ”Manalat”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu