Nga Profesor Doktor Tritan Shehu

Dy paciente me Coronavirus u sheruan ne Tirane!
Jo vetem nje lajm i gezueshem ky, me shume tingellon si nje mesazh optimizmi per te dale edhe nga paniku i shpeshte dhe i justifikuar ne kete periudhe.
Nje mesazh qe tregon se kjo e keqe mund te mposhtet.
Pershendetjet me te mira kolegeve, infermiereve, te gjithe atyre qe jane te involvuar ne linjat e para te kesaj beteje, per te cilet duhet te kujdesemi fort, fort,fort…
Por aspak eufori dhe pa pergjegjeshmeri mbas kesaj ngjarje te bukur.
Dhe kjo vlen per te gjithe, per qytetaret qe te respektojne katerciperisht rregullat e percaktuara, per drejtuesit e sistemit tone shendetesor me plot probleme, por qe kjo situate deri diku e “qete” duhet tí beje edhe me aktive per te plotesuar sa me shume prej boshlleqeve qe kemi.
Kjo perpjekje sapo ka filluar, por sic treguan edhe keto dy raste mund e do te fitohet, gje per te cilen duhet mobilizim, strategji e qarte, bashkepunim i gjere, finacime te pershtatesheme etj.

Fotografia e Tritan Shehu

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu