Nje infermiere 59 vjecare nga fshati Ballaban i Permetit dyshohet se eshte prekur nga Coronavirusi. Behet me dije, se infermjerja ka shoqeruar disa persona qe kishin ardhur nga Italia ne fshatin Mezhan.

Infermjerja 4 dite me pare ishte shtruar ne spitalin e Permetit pasi kishte shenja gripale dhe sot u shtrua ne spitalin rajonal te Gjirokastres pasi gjendja e saj shendetesore u perkeqesua.

Ne oren 12:00 eshte marre kampioni i gjakut me tampon nga ISKSH dhe eshte derguar per konfirmim ne kryeqytet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu