Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Çelibashi ju kujtoi partive politike afatin e fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetë për çdo qark.

Ai me anë të një postimi në “Twitter”, apeloi grupet politike që të zgjedhin emra me integritet.

“Mbeten dhe pak ditë nga data 8 Mars, që është edhe afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputet për çdo qark.

Inkurajoj partitë politike të zgjedhin kandidatura me integritet dhe që plotësojnë kriteret ligjore për të qenë përfaqësues të shqiptarëve“, shkruan Çelibashi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu