Ministrja e Kulturës, gjirokastritja Elva Margariti, ka folur për menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrintit.

Në një intervistë Margariti pretendn se asnjë anëtar i bordit të menaxhimit të parkut të Butrintit nuk do të marrë pagesa ekstra.

“Bordi do të punoj me pjesëmarrje vullnetare, asnjë nga anëtarët e bordit nuk do të marrë pagesa ekstra. Në ëndrrat e disa personave jam veshur si qyp me florinj. Ministri i Kulturës dhe asnjë anëtar tjetër nuk merr asnjë pagesë,”- tha Margariti.

Po ashtu ajo tha se sipas projeksionit të bërë për planin e biznesit, pritshmëritë janë që Parkun e Butrintit ta vizitojnë deri në 460 mijë vizitorë në vit. Por, sipas ministres, nëse këta vizitorë nuk gjejnë shërbime në sit, ky do të ishte një autogol.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu