Gazetari Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Open” në Top Channel deklaroi se nëse qeveria do kishte marrë seriozisht paralajmërimin e Presidentit Ilir Meta për emergjencat, situata pas tërmetit do ishte përballuar më mirë.

Sikur Metën ta kishin dëgjuar për atë që tha në qershor dhe të ishin ulur në gusht apo në korrik rreth një tryeze të rrumbullakët dhe të diskutonin, ore a kemi qenë, a kemi doreza, a kemi mjete për të gjetur njerëzit, a kemi batanije apo do ja kërkojmë batanijet NATO-s, etj. Po t’i kishim bërë këto në qershor dhe të mos bënim show që na u çmend presidenti , pra të të kthenim në debat të shoqërisë jo nevojat për emergjenca, por si të sulmonim presidentin, sot do të kishim qenë më mirë”,- tha Andi Bushati.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu