Mjeku Pëllumb Pipero është infektuar me koronavirus edhe pse ka marrë dozën e parë të vaksinës.

Pipero ishte personi i tretë që mori vaksinën në Shqipëri, pas Najada Çomos dhe Edi Ramës.

Ai është duke u kuruar në shtëpi dhe gjendja e tij është e mirë.

Deri tani në Shqipëri janë vaksinuar rreth 500 persona, të gjithë mjekë dhe infermierë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu