Kengetarja shqiptare me fame boterore, Bebe Rexha, ne nje interviste ka folur per jeten familjare te saj.

Ajo kujton se ishte e gatshme të martohej në një moshë shumë të re.

Ajo me mjaft nostalgji ka treguar se kur ka qene adoleshente djemte kërkonin dorën e saj, si pasoje e tradites shqiptare, ku martesat kryhen edhe ne moshe te vogel.

Rexha shprehet. se puthjen e pare e ka dhene ne moshen 23 vjece, disi vone sipas saj.

Gjithashtu ajo shprehet se:

“Nëna ime është martuar 17 vjeçe, është një botë komplet tjetër. Gjyshja ime është martuar 15 vjeçe, domethënë e martuan të tjerë, vendosën të tjerë për të. Tashmë ka ndryshuar plotësisht, është më moderne dhe gratë kanë më shumë të drejta. Por kur unë isha më e re kishte djem që më kërkonin dorën për martesë. Ishte pjesë e kulturës. Tradita është e tillë, martohesh me një shqiptar shumë e re në moshë dhe më pas bën fëmijë”,

Nderkohe Kengetarja e famshme me origjine shqiptare ka falenderuar nënën e saj per ndijmen qe i ka dhene ne arritjet e saj artistike.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu