Nga Dritan Kaba

Asnje reagim nga Qeveria ne ndihme te biznesit te vogel dhe te mesem. Asnje reagim nga Qeveria ne ndihme te familjareve qe nuk mund te punojne dhe keshtu nuk mund te paguhen. Asnje reagim per te bere punen e saj, se mijera familje nuk do te kene me çfare te paguajne ushqimin, ilaçet, kredite, qirate, taksat! Asnje reagim nga Qeveria per djegien e plehrave ne Durres dhe Tirane! Asnje reagim nga Banka e Shqiperise per mashtrimin, qe hodhi ne publik per shtyrjen e pagesave te kredive!

Asnje reagim, por vetem kercenime diktatoriale, qe tregojne arrogance, paaftesi dhe padije! Vetem selfie te bezdisshme nga kulla e Surrelit! Atje nuk ka asnje mungese! Çdo po shkon mbare. Jo vetem kaq por mes nje postimi ne FB, Edi Rama kerkon,qe te lutemi per ate dhe kabinetin e tij te paafte qeveritar! Jo, une i lutem Zotit vetem per mjeket dhe infermieret! Une i lutem Zotit per policet dhe punonjesit e tjere qe ndeshen çdo dite me rrezikun per t’i sherbyer te tjereve! Une i lutem Zotit per mijera familje, te cilat nuk kane asnje mundesi per tu ushquer, blere ilaçet, te paguajne kredite, te paguajne qirate. I lutem Zotit per ato qindra familje te harruara, qe si pasoje e termetit jetojne ne çadra. I lutem Zotit per femijet shqiptare, te cileve ky vit shkollor do i leje shume boshlleqe ne arsimimin e tyre! Pandemia ekonomike do ta shpopulloje edhe me shume Shqiperine! Çdo kush, i cili e ndjen per detyre kombetare dhe qytetare duhet te reagoje tani. Lereni postimt me kenge italiane nga ballkonet, por reagoni per kete katastrofe, qe po i vije shume shpejt

Shqiperise! Kemi nje Qeveri, e cila nuk reagon, por vetem kercenon! E vetmja gje qe vazhdon me qetesi edhe pa asnje ndryshim jane parate qe shkojne ne llogarite e oligarkeve per PPP korruptive qindra milone euroshe! Vetem ato jane te garantuara! Tenderat pa konkurrence me oferte 99.99% te ofertes vazhdojne mrekulisht, pa asnje ndryshim! Kjo eshte Shqiperia sot! Mijera te pamundur ne zgrip te mbijeteses pa asnje ndihme dhe disa qe vazhdojne te mbushin numrat e llogarive offshore!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu