Analisti politik Dritan Kaba, denoncon mungesen e shperblimeve edhe per kete fundvit ndaj punonjesve te sektorit publik prej qeverise Rama.

Ne nje status ne rrjetin social FCB, zoti Kaba rikujton se qysh prej ardhjes se Rames ne qeveri, punonjesit e administrates e kane harruar ketu e gjashte vite te kaluara, rrogen e 13 dhe njekohesisht edhe shperblimin qe jepej cdo fundvit. Per zotin Kaba niveli i mashtrimit dhe shtirjes se qeverise Rama i kalon kufijte.

Postimi i plote i Dritan Kabes.

Sakrifice per punonjesit e shtetit!!! 
Kete vit zyrtaret, dmth punonjesit e shtetit, nuk do marrin shperblime tha Edi! Punonjesit e shtetit kane shtate vite, qe kur ka marre ky qeverine qe nuk kane marre shperblim . Mjeket dhe mesuesit e kane harruar çfare ka qene rroga e 13, po keshtu policet, ushtaraket dhe zjarrfikesit!
Niveli i mashtrimit dhe shtirjes kalon çdo kufi!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu