Ambasadorja  e SHBA i ka bërë thirrje Edi Ramës që ti përmbahet marrëveshjes së nënshkruar në 5 qershor me opozitën e bashkuar.

Me një mesazh në Twitter, Kim i shkruan Ramës dhe kreut të opozitës së Bashkuar, Lulzim Basha se duhet ti përmbahen asaj që kanë nënshkruar.

Ne i kujtojmë kryeministrit Edi Rama, liderit të PD Lulzim Basha dhe liderëve të tjerë të gjitha angazhimet e tyre në lidhje me 5 qershorin dhe të gjitha masat pas 5 qershorit. Angazhimi, propozimet dhe kundër-propozimet duhet të jenë në mirëbesim.

SHBA do t’ju përkrahë gjithën, por ju, liderët shqiptarë, jeni ata që keni përgjegjësinë’, shkruan ambasadorja Yuri Kim në Twitter.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu