Nena 20 vjecare Klea Muxhaj nga fshati Zhulat e cila nderroi jete mengjesin e sotem teksa lindi foshnjen e saj, kishte lene amanet ne momentet para se te hynte ne operacion per emrin e djalit qe do t’i vendoste.

Familjaret e te ndjeres, shprehen per Jugulajm.net se Klea kishte zgjedhur emrin e foshnjes qe lindi si nje miksim emrash. Zabrion eshte emri qe ka marre foshnja teksa lindi dhe ku i eshte vendosur ne rregjistrin e lindjes fill pas vdekjes se nenes se tij.

Foshnja lindi e shendetshme me peshe 2.30 kg dhe nga inspektimi fillestar, nuk ka probleme shendetesore. Familjaret e te ndjeres, shprehen se Klea e enderronte shume kete femije dhe mezi priste ta ledhatonte teksa do te lindte, por nuk mundi dot. Ajo ka pasur arrest ne respirim cka humbi jeten.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu