Dy raste te reja me Covid 19 ne Qarkun e Gjirokastres.

Rasti pare eshte i gruas se biznesmenit permetar D.K. i cili u zbulua me Coronavirus 2 dite me pare se bashku me tre te tjere.

NJVKSH ne Permet mori sot heret ne mengjes tampon per gruan e biznesmenit permetar dhe para pak minutash ka ardhur pergjigja e analizes ku ajo ka rezultuar pozitive.

Nderkohe rasti i dyte eshte shenuar gjithashtu para pak minutsh ne qytetin e Gjirokastres, ku nje 53 vjecar eshte infektuar me COVID 19.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu