Angela Torelli quhet italiania 93 vjecare, qe ka lënë 5 milionë euro pasuri për bamirësi.

Po po, mos u habisni, nuk eshte ‘history” e trilluar, por realitet.

Qytetarja shembullore e Genovas me profesionin dentiste, ka mbyllur syte ne mars te ketij viti dhe pothuasje gjysmen e shumes ne fjale ja ka dhuruar nje shoqate italiane te quajtur “Lega del Filo d’Oro”.

1.5 milionë euro i ka lene për nevojat e banorëve të qytetit te saj te lindjes dhe jeteses, Genovas.

Një vile luksoze e ka lene per shoqatën italiane për kërkime mbi kancerin.

Ndersa ka “lënë jashtë” testamentit të afërmit e saj dhe sidomos kunatin e saj, qe sipas saj perpiqej t’a mbante nen kontroll.

Në testament e saj ajo ka shkruar:

Deklaroj se nuk arrij të fal të afërmit e kunatit tim që kanë ndërhyrë tek unë dhe im shoq. Shpresoj që Zoti, të cilit i kërkoj falje, të mos më dënojë për këtë. Ndërkohë vetëm për të shoqin ajo ka lënë një shtëpi në Prato Nevoso, si dhe 20 mijë euro për gruan e shërbimit dhe administratorin që kujdesej për pronat e familjes së saj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu